המסעדה

מסעדת השף הכשרה הרברט סמואל היא היהלום הקולינרי בכתר של מלון ריץ קרלטון הרצליה. היא נולדה ממפגש הים התיכון עם חופי הארץ, הטילה עוגן במרינה הרצליה לפני כעשור – ומתמחה במטבח-שף מקומי עם נגיעות פיוז׳ן בינלאומיות.

תפריט המסעדה מתבסס מאז ועד היום על ההיצע הקולינרי המקומי של ישראל ונוצר בהשראת מטבחי מזרח אגן הים התיכון, להם ניתנת פרשנות אישית של השף חיים מאיר כהן, תוך הענקת מקסימום כבוד ותשומת לב לחומרי הגלם המעולים מהן נוצרות המנות.

התפריט עונתי ומנות חדשות נוצרות דרך קבע בהתאם להיצע הדגה וחומרי הגלם שמגיעים למסעדה. תפריט היין, מתבסס על טהרת התוצרת המקומית ומתכתב גם הוא עם החזון הגסטרונומי של השף והמסעדה.

 

KARELA-03125

המסעדה

בפינתו של לובי מלון ריץ-קרלטון, הרצליה,  שוכנת  מסעדת "הרברט סמואל" הצופה אל מרינת הרצליה הקסומה והים התיכון.

האווירה הייחודית של מסעדת השף ניכרת בחלל מעוצב בקפידה, בעל קווים נקיים, המשקיף למרינה של הרצליה ולים התיכון. שילוב נוף מדהים ומעורר השראה עם שקיעות רומנטיות , מעגן יאכטות מרשים וטיילת מרהיבה, מעניק ליושבי המסעדה חוויה יוצאת דופן ומרגשת במיוחד.

מתחם המסעדה מחולק לחללים קטנים ואינטימיים המתאימים לארוחות רומנטיות,  התכנסות משפחתית או אירועים אקסלוסיביים.

מסעדת הרברט סמואל ,מסעדת שף כשרה,  מציעה חוויה קולינרית אקלקטית מושתת על אלמנטים ים תיכוניים לצד פיז'אן וחדשנות. המסעדה מציגה תפריט המתבסס על חומרי גלם מקומיים, שהעיקריים בהם: דגים, בשר, ירקות ושמן זית ולצידו תפריט יין ממיטב יצרני היין הכשר בארץ ובעולם.

1332
menu

תפריט

מסעדת "הרברט סמואל" הינה מסעדת שף כשרה,  מציעה חוויה קולינרית אקלקטית מושתת אלמנטים ים תיכוניים לצד פיז'אן וחדשנות. המסעדה מציעה תפריט המתבסס על חומרי גלם מקומיים, שהעיקריים בהם: דגים, בשר, ירקות ושמן זית ולצידו תפריט יין ממיטב יצרני היין הכשר בארץ.
בין המנות המרכיבות את תפריט המסעדה, תמצאו את סלט העגבניות המפורסם של 'הרברט סמואל', ניוקי תפוחי אדמה, , נתח הפריים ריב המרהיב שלנו, וגם את מנת דג לברק שלם צלוי. כמו גם, מגוון נוסף של מנות המורכבות מחומרי גלם מקומיים ומדהימים, הכל באיכות המדוקדקת וביכולת הבלתי מתפשרת של "הרברט סמואל".
תפריט המסעדה נאמן לאיכות, מקוריות וטריות, מורכב ממגוון חומרי הגלם הטובים ביותר ומשלב שיטות עבודה מתקדמות לצד שיטות עבודה קלאסיות, מנות מורכבות להפליא לצד מנות קלאסיות.

הנכם מוזמנים לחווית טעמים עזים של אוכל ויין משובח המלווים בשירות מוקפד, נעים ומזמין.

תפריט

מסעדת "הרברט סמואל" הינה מסעדת שף כשרה,  מציעה חוויה קולינרית אקלקטית מושתת אלמנטים ים תיכוניים לצד פיז'אן וחדשנות. המסעדה מציגה תפריט המתבסס על חומרי גלם מקומיים, שהעיקריים בהם: דגים, בשר, ירקות ושמן זית ולצידו תפריט יין ממיטב יצרני היין הכשר בארץ ובעולם.

בין המנות המרכיבות את תפריט המסעדה, ניתן להתענג על סלט העגבניות המפורסם של 'הרברט סמואל', ניוקי תפוחי אדמה, כמהין ערמונים ואפונה, סשימי טונה בסלק אדום, מנת דג לברק שלם צלוי עם כורכום ועגבניות.

כמו גם, מגוון בשרים מקומיים מדהימים כגון:  פילה, אנטריקוט, צלעות טלה והכל באיכות המדוקדקת וביכולת הבלתי מתפשרת של "הרברט סמואל"

תפריט המסעדה נאמן לאיכות, מקוריות וטריות, מורכב ממגוון חומרי הגלם הטובים ביותר ומשלב שיטות עבודה מתקדמות לצד שיטות עבודה קלאסיות, מנות מורכבות להפליא לצד מנות קלאסיות.

הנכם מוזמנים לחווית טעמים עזים של אוכל ויין משובחים המלווים בשירות מוקפד, נעים ומזמין.

Herbert_Samuel_-_Jonathan_Ben_Chaim-11